Darmowa analiza i raport dla Twojego sklepu internetowego sprawdź

Jak poprawnie i szybko zaindeksować stronę w Google?

Jak poprawnie i szybko zaindeksować stronę w Google?

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna znalazła się na szczycie wyszukiwarki Google, musisz spełnić kilka warunków. Są one dość proste, jednakże mają ogromne znaczenie dla algorytmów. Jak tego dokonać dowiesz się z dalszej części artykułu.

 

Czym jest indeks Google?

Indeks Google jest to olbrzymia baza danych, w której znajdują się informacje na temat zaindeksowanych stron. Trafiają tam witryny odwiedzone przez roboty Google, które przeanalizowały je pod kątem zawartości treści i jej jakości. Algorytmy katalogują obrazy i filmy dostępne na stronie internetowej, sprawdzając jej charakter, dzięki czemu z upływem lat łatwiej jest dbać o prawa autorskie w sieci.

 

Indeksowanie strony w Google

Jak dodać stronę do Google? Możesz to zrobić w naturalny sposób, oczekując na to, aż roboty Google dotrą do Twojej witryny lub sztucznie aplikując jej adres URL w Google Serach Console. Choć wykorzystując drugi sposób, możesz czekać dłużej, to jest on równie dobry co pierwszy. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest również stworzenie mapy witryny i mapy grafik. W tym przypadku warto ją zweryfikować we wspomnianym narzędziu, jakim jest Google Search Console. Pomoże Ci to kontrolować stan indeksacji Twojej domeny.

Aby dodać stronę do Google, możesz także rozpocząć tak zwany link building zewnętrzny. W praktyce oznacza to dodawanie linków przekierowujących ruch do Twojej witryny na popularnych stronach internetowych. Oprócz linkowania zewnętrznego warto zadbać także o linkowanie wewnętrzne. W tym wypadku wystarczy tylko umieścić odnośniki do indeksowanej podstrony na najchętniej odwiedzanych stronach Twojej witryny.

 

Dlaczego warto stworzyć mapę strony z Shoper?

Jak zostało to wspomniane powyżej, dodawanie mapy witryny w Google Serach Console pozwala wskazać robotom tej popularnej wyszukiwarki strony, które mają zostać zaindeksowane. To ile stron zostanie zaindeksowanych, ma duży wpływ na pozycjonowanie. Jest to szczególnie ważne dla sklepów internetowych i każdego przedsiębiorstwa działającego w branży e-commerce.

 

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu: shop@creative-units.plpomożemy w indeksacji Google.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl