Darmowa analiza i raport dla Twojego sklepu internetowego sprawdź

Migracje Shoper - Shoplo. Wyjaśniamy

Mamy ogrom Klientów, którym pomogliśmy przebrnąć te najtrudniejsze chwile migracji.
Co warto wiedzieć? I o czym pamiętać? Przypominamy w artykule.


W dniu 17 sierpnia 2021 roku Shoper i Shoplo połączyło się. Wszyscy Klienci Shoplo oprócz zmiany nazwy operatora systemu sklepowego, zmienili także oprogramowanie sklepu na Shoper.
Czas migracji początkowo został wskazany na końcówkę października, lecz w praktyce niektóre z nich się opóźniły.

Shoper przygotował oficjalny dokument (FAQ / Opis Migracji Shoplo > Shoper) zawierający 36 stron, dzięki któremu opis migracji pomiędzy platformami był dostępny dla Klientów.

Przygotowaliśmy spis najważniejszych informacji tej migracji:

 1. Serwer poczty wychodzącej:
  Shoper w przeciwieństwie do Shoplo ma możliwość stworzenia z pozycji panelu administracyjnego sklepu, potrzebnych do sprzedaży skrzynek pocztowych. Warto skorzystać z tego rozwiązania, aby mieć wszystko w jednym miejscu.

 2. Domeny:
  Wszystkie domeny podpięte do sklepu internetowego, zostaną zmigrowane automatycznie do Shopera. Po oficjalnym zakończeniu migracji, o którym Shoper poinformuje Klienta, należy ręcznie przekierować domeny u dostawców na DNS-y Shopera.
  Serwery DNS Shoper licencji abonamentowych (należy dodać obydwa):
  • ns1.dcsaas.net
  •  ns2.dcsaas.net

 3. Certyfikat bezpieczeństwa SSL:
  Dla domen sklepu zostanie zainstalowany certyfikat SSL, który będzie ważny do 31.12.2022 roku. Po tej dacie należy pamiętać, aby odnawiać ten certyfikat, co wiążę się z dodatkowymi opłatami.

 4. Logowanie:

  W trakcie migracji wszyscy administratorzy, którzy zostali utworzeni w Shoplo zostają przeniesieni do Shopera. Logowanie odbywa się poprzez złamanie adresu sklepu znakiem "slash" i dodaniem "admin"
  Przykład: 
  Główna domena sklepu: mojsklepshoplo.pl
  Panel adminitracyjny: mojsklepshoplo.pl/admin

  Do panelu administracyjnego Shoper zalogujemy się używając danych administracyjnych Shoplo. Ten sam login oraz hasło

 5. Skórka graficzna / Szablon graficzny

  Po przeniesieniu sklepu na platformę Shoper, zostanie zainstalowana skórka graficzna zbliżona do poprzedniego wyglądu sklepu na platformie Shoplo.

  Shoper nie przewidział przeniesienia w pełni spersonalizowanego szablonu, który był używany na poprzedniej platformie. Z doświadczenia wiemy, że byłoby to bardzo czasochłonne, więc czas migracji zdecydowanie byłby sporo wydłużony.

  W naszej ofercie znajduje się wiele szablonów graficznych do Shopera, więc jeśli Państwo szukają innego rozwiązania, mamy dla Was przygotowaną zniżkę od cen detalicznych. 

 6. Pliki / Dokumenty
  Pliki ze sklepów z Shoplo zostaną umieszczone w katalogu /upload. Dodatkowo Shoper umożliwia Klientom przestrzeń dyskową w obrębie sklepu (dokumenty, zdjęcia, obrazy, grafiki).

 7. SEO - pozycjonowanie w Shoper
  Jednym z najważniejszych punktów tej migracji, który powinniśmy dopilnować jest SEO.

  Shoper automatycznie przeniesie: produkty, kategorie, wpisy blogowe oraz kolekcje. Jednakże Klient musi we własnym zakresie zadbać o:

   

  - przeniesienie opisów, które nie są na stronach informacyjnych, stronach z produktem, stronach z kategorią
  - przeniesienie treści SEO
  - banery (slidery)
  - elementy graficzne jak ikonki, logo sklepu itp.

   

  Jeśli potrzebują Państwo pomocy, zapraszamy do kontaktu: shop@creative-units.pl

 8. Aplikacje
  Wszystkie aplikacje do Shopera znajdują się w zakładce : Shoper App Store. Porównując wtyczki do Shoplo, wraz  z tymi, które są dostępne na platformie Shoper, bez problemu znajdziemy ich odpowiedniki. 

  Należy wejść : Dodatki i integracje > Aplikacje, zainstalować wtyczki oraz ponownie je skonfigurować. 

 9. Płatności
  W Shoperze do płatności błyskawicznych wykorzystywane są Płatności Shoper. Podczas migracji nie ma możliwości na przeniesienie danych integracyjnych z Płatnościami Paypal. Wynika to z różnic pomiędzy wersjami API i autoryzacji bramki płatnicznej

 10. Kategorie / Producenci
  Kategorie, producenci oraz Kolekcje zostaną zmigrowane do Shopera. Jednakże domyślne sortowanie, kolejność własna produktów nie będą możliwe do przeniesienia.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, wspieramy naszych Klientów i pomagamy w przeniesieniu Shoplo > Shoper. Nie tylko w samej migracji ale i także w dalszym procesie poznawania Shopera oraz rozwiązań dedykowanych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl